Piknik dla niepełnosprawnych w Chełmie Śląskim

2 Lip 2015 admin

W ostatni tydzień czerwca w Chełmie Śląskim odbyła się impreza integracyjna dla dzieci niepełnosprawnych organizowana przez Jacht Klub Opty. Dzieci z problemami ruchowymi oraz niepełnosprawne intelektualnie miały okazję poznać żeglarski świat, oraz popływać na oferowanych przez klub łodziach jachtowych.

Dzieci z ośrodka pomocy dla niepełnosprawnych przyjechały do klubu jachtowego w ostatnim tygodniu czerwca. Członkowie klubu podjęli się nie tylko zorganizowaniem czasu wolnego dla dzieciaków, ale również podjęli się opieki nad nimi nie tylko na lądzie ale też na wodzie. W imprezie uczestniczyli też członkowie kursu na żeglarza jachtowego, który podobnie jak piknik dla dzieci odbywa się każdego roku.

Aby zapewnić podopiecznym bezpieczeństwo przystosowana klubowe łodzie jachtowe dla osób niepełnosprawnych ułatwiając im wejście i zejście z łodzi, oraz bezpieczne halsowanie po jeziorze Dziećkowice.

 

6 thoughts on “Piknik dla niepełnosprawnych w Chełmie Śląskim

  1. Seogold

    U nas na ulicach niewiele osób na wózkach można spotkać. jeszcze gorzej jest w małych miejscowościach i na wsiach – tam bycie inwalidą niemal zupełnie wyklucza z życia społecznego, bardzo to przykre.

  2. Mikołaj

    Dzięki za interesujące informacje. Uważam, że niepełnosprawni powinni być zdecydowanie lepiej traktowani w Polsce i mieć lepszy dostęp do ochrony zdrowia oraz finansowania rehabilitacji czy rzeczy niezbędnych do codziennej egzystencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *