Cibes – szwedzka jakość platform dostępna w Polsce

20 Sty 2017 Wiktor

Cibes – szwedzki producent platform dla osób niepełnosprawnych. Nowoczesne modele i wysokiej jakości wykończenie urządzeń dźwigowych to jedne z najbardziej cenionych cech charakteryzujących produkty firmy Cibes. Również w Polsce można spotkać instalacje dźwigowe w budynkach opartych o mechanizmy Cibes.

Przystosowanie budynku pod potrzeby niepełnosprawnych – kluczowe bariery architektoniczne

nowa platrorma cibes
Nowa platforma cibes dla niepełnosprawnych osób.

Budowa współczesnych obiektów użyteczności zbiorowej, w tym również obiektów takich jak nowe hotele, pensjonaty, obiekty rozrywkowe i rekreacyjno-sportowe już na etapie projektowym. Ważny elementem jest możliwość zapewnienia wszystkim potencjalnym użytkownikom obiektu budowlanego sprawne poruszanie się pomiędzy kondygnacjami obiektu oraz poszczególnymi jego pomieszczeniami. Wymaga to zawsze odpowiedniego dostosowania projektu obiektu budowlanego pod wyposażenie w odpowiednie urządzenia jak windy.

W trakcie projektowania przestrzeni w nowym budynku można zastosować urządzenia dźwigowe inne niż dźwigi osobowe – jeżeli obiekt będzie mieć mniej niż 5 kondygnacji. Stosowane urządzenia w formie platform schodowych, oraz wind specjalistycznych przeznaczonych wyłącznie do transportu osób na wózkach inwalidzkich.

Windy dla niepełnosprawnych są rozwiązaniami tańszymi niż klasyczne dźwigi osobowe. Wykorzystywanie takich urządzeń wymaga przygotowania odpowiedniego miejsca pod instalacje windy – szyb wind oraz pomieszczenie maszynowni tego typu urządzenia wymaga mniejszej ilości miejsca. Platformy Cibes wykorzystywane są w ciągach komunikacyjnych budynków, gdzie z uwagi na ograniczoną ilość miejsca konieczne jest zastosowanie mechanizmu podnośnikowego, co pozwala na zrezygnowanie w konstrukcji całej windy z podszybia i nadszybia, które konieczne jest przy montażu standardowych wind osobowych. Najpopularniejsze modele spotykane w Polsce to A4000 A5000 i A7000.

Model Cibes A5000 przystosowany jest do pokonywania w pionie odległości 13m przy maksymalnym udźwigu do 500kg. Podstawowa specyfikacja platformy Cibes 5000:

  1. Maksymalna ilość przystanków:6
  2. Minimalna wysokość pierwszego przystanka: 2250mm
  3. Napęd: śrubowy
  4. Moc silnika windy: 1,1 KW

Więcej pod tym linkiem: http://www.windydlaniepelnosprawnych.com.pl/cibes

W porównaniu do modelu A7000 poprzednik posiada niemal identyczny napęd, taki sam zasięg i poborów mocy, jednak wyższy model posiada większe możliwości aranżacji przestrzeni kabiny windy – daje możliwość zamontowania lustra, oraz dodatkowego oświetlenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *