Platforma schodowa w starych budynkach

18 maja 2015 admin

Pierwszy wpis który będzie dotyczyć platformy schodowej zapewne jest sporym wyzwaniem do opisania. Zwracam tutaj szczególną uwagę na nietypowe podejście do tematu.

W swoim poprzednim wpisie starałem się wyjaśnić jaki wpływ na zdrowie osoby niepełnosprawnej ma konieczność ruchu. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom osoby niepełnosprawne mogą dokładniej wykonywać swoje codzienne obowiązki bez obawy o zdrowie.

Ważne jest jednak, aby te osoby mogły sprawnie dostać się do miejsc w których ćwiczą, lub załatwiają codzienne sprawy. Niestety nie jest normą sytuacja w której każde miejsce dostosowane jest do potrzeb niepełnosprawnych i wyposażone w odpowiednie platformy schodowe czy windy dla niepełnosprawnych. Przez takie braki niemożliwe jest dotarcie przez niepełnosprawnych w miejsca które są im potrzebne do codziennej egzystencji.

Platforma schodowa jest urządzeniem które skutecznie zastępuje windę w budynku który jej nie posiada. Co prawda aby ją zamontować konieczne jest spełnienie kilku warunków środkowiskowych, oraz w zależności od miejsca – uzyskanie odpowiedniej zgodny administratora czy urzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *