Podnośniki dla niepełnosprawnych montowane na basenach. Baseny coraz lepiej dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych

20 Gru 2016 admin

podnośniki i platformy dla niepełnospranwych oznakowanieTerapeutycznych wartości kąpieli w basenie nie trzeba na pewno nikomu wyjaśniać, stąd nic dziwnego że każdy, jeśli tylko może z lubością z nich korzysta. Nie inaczej, jeśli chodzi o osoby niepełnosprawne. Niestety jeszcze do niedawna wejście takiej niepełnosprawnej osoby do basenu było właściwie niemożliwe. Dzisiaj całe szczęście baseny są coraz lepiej dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych osób, a najlepszym na to dowodem są elektryczne podnośniki dla niepełnosprawnych montowane na basenach – dla chorych którym rehabilitacja przez pływanie jest szansą na utrzymanie kondycji. Tym właśnie urządzeniom pragniemy dzisiaj się przyjrzeć nieco bliżej – zobacz przykłady na tej stronie.

Czym charakteryzują się takie podnośniki?

podnośnik basenowy z krzesełkiem
Podnośniki elektryczne z krzesełkiem montowane są również na basenach, gdzie umożliwiają osobom z niepełnosprawnością ruchową kończyn dolnych na korzystanie z basenu.

Przede wszystkim, jeśli mowa o podnośniki dla niepełnosprawnych montowanym na basenie mamy do czynienia z produktem niezwykle innowacyjnym. Ponadto sprzęt ten wyróżnia się:

  1.  szybkim działaniem
  2.  bezpiecznym transportem
  3.  wygodą użytkowania

Dedykowany jest do spełniania zadania, jakim jest transport osób niepełnosprawnych, ale też mogą z niego z powodzeniem korzystać wszelkie osoby o ograniczonej zdolności motorycznej. To także spora oszczędność pieniędzy, bowiem koszt przebudowy basenu tak, by dostosować go do możliwości użytkowania przez osoby niepełnosprawne byłby naprawdę ogromny. Podnośnik tego rodzaju jest zatem ekonomicznym i przyjaznym dla użytkownika rozwiązaniem tego problemu.

Kupując jeden z podnośników elektrycznych do obiektu należy zwróć przede wszystkim uwagę na parametry takie jak:

  • maksymalny udźwig

  • maksymalne wysunięcie ramienia

  • czas opuszczania

  • czas podnoszenia

  • głębokość zanurzenia siedziska w wodzie

Oczywiście zawsze należy kupować podnośniki tylko z certyfikacją i gwarancją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *