Podstawowe funkcje podnośników rehabilitacyjnych

12 maja 2017 admin

Podnośniki dla niepełnosprawnych stanowią coraz bardziej rozwijającą się dziedzinę, która w znacznym stopniu ułatwia wykonanie podstawowych czynności przez osobę chorą, starszą lub niepełnosprawną. Takie platformy dla niepełnosprawnych mogą być montowane w domach, placówkach rehabilitacyjnych lub w budynkach instytucji publicznych.action-1846427_640

Podstawowe funkcje podnośników rehabilitacyjnych

Podnośniki rehabilitacyjne to doskonałe, kompaktowe maszyny, które mogą być montowane w prywatnych domach i mieszkaniach. Podnośniki ścienne są najczęściej wybieranymi maszynami z uwagi na ich wszechstronność oraz możliwość montażu w kilku miejscach w pomieszczeniu. Podstawa takiego podnośnika może być zainstalowana w sypialni, łazience oraz w korytarzu, natomiast ramię jest urządzeniem przenośnym. Pozwala ono w szybki i łatwy sposób podnieść osobę chorą z pozycji leżącej, a następnie posadzić ją na wózku inwalidzkim lub na toalecie. Ponadto pomaga ono również przetransferować osobę niepełnosprawną z wózka do wanny i z powrotem. Takie urządzenia w znacznym stopniu ułatwiają codzienne czynności oraz dają osobie niepełnosprawnej dużą niezależność – nie jest ona wówczas skazana jedynie na pomoc osób trzecich.

Windy dla osób niepełnosprawnych

Nie tylko podnośniki rehabilitacyjne cieszą się znaczną popularnością, ale także windy dla osób niepełnosprawnych należą do bardzo często wybieranych urządzeń. Windy krzesełkowe mogą być montowane w domach o kilku kondygnacjach – w ten sposób osoba starsza czy chora nie jest uwięziona jedynie na jednym piętrze domu i może się swobodnie po nim poruszać. Windy dla niepełnosprawnych wymiary i wygląd mają bardzo różne. Te wewnętrzne są nieco mniejsze i bardziej kompaktowe, natomiast te zewnętrzne mogą być bardzo różne. Mogą posiadać jedynie zadaszenie i barierkę, a mogą być również w całości oszklone i na wyposażeniu posiadać rozsuwane drzwi. Obecnie na rynku istnieje całe mnóstwo różnego rodzaju podnośników, które nie tylko pomagają w codziennych obowiązkach i czynnościach, ale również w znacznym stopniu niwelują konieczność pomocy przez osoby trzecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *