Urządzenia do wspracia poruszania się osób niepełnosprawnych

5 Sty 2017 admin

urządzenie schodoweWspieranie osób niepełnosprawnych w zakresie dostosowania obiektów budowlanych, w tym obiektów publicznych i rehabilitacyjnych, jak też mieszkaniowych jest dofinansowane ze środków publicznych, rozdysponowanych przez PFRON.

Osoby czy instytucje chcące zainwestować w udogodnienia dla niepełnosprawnych mogą po złożeniu odpowiednich wniosków otrzymać nawet 80% dofinansowania – zarówno na zakup specjalistycznego wyposażenia mieszkania, czy urządzeń wspierających poruszanie się po obiekcie. Z opcji tej korzystają również administratorzy obiektów publicznych – szkół, basenów, obiektów szpitalnych czy ośrodków rehabilitacyjnych.

podnośnik w ośrodku rehabilitacji
Platformy elektryczne – wśród ważnego elementu wyposażenia ośrodków rehabilitacji

Podnośniki elektryczne dla niepełnosprawnych

Jednym w urządzeń często wybieranych pod specjalistyczne wyposażenie obiektów rehabilitacyjnych, ale również domów prywatnych czy hospicjów są podnośniki elektryczne umożliwiające przeniesienie osób unieruchomionych, czy niepełnosprawnych. Dzięki zastosowaniu lżejszych, trwałych i odpornych na przeciążenia materiałów możliwe jest zastosowanie coraz bardziej mobilnych i jednocześnie odpornych na przeciążenia podnośników czy platform.

Podnośniki dla niepełnosprawnych wyposażone są w różnego typu nosidła, pozwalające na przetransportowanie osób o różnych ograniczeniach ruchowych (w różnych pozycjach).

Dostawcy udogodnień

Wśród udogodnień poza lekkimi urządzeniami jak podnośniki występują też windy, w tym modele montowane na schodach, oraz pionowe windy instalowane w prześwitach klatki schodowej. Co szczególnie ważne udogodnienia tego typu, jeżeli mogą być w odpowiedni sposób udokumentowane (udokumentowana potrzeba zakupu i montażu) zostać mogą dofinansowane ze środków PFRON.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *