Windy schodowe – niedrogie rozwiązania dla niepełnosprawnych

10 Gru 2015 admin

Poruszanie się osób niepełnosprawnych po polskich miejscach publicznych nie jest takie łatwe jak chcielibyśmy. Wciąż wiele miejsc posiada bariery architektoniczne trudne do pokonania przez osoby w pełni zdrowe, a osoby poruszające się na wózkach muszą rezygnować z korzystania z tych miejsc. Windy schodowe instalowane w miejscach publicznych wciąż nie są standardem.

 

Jedną z największych barier architektonicznych jakie spotykamy na ulicach są wysokie krawężniki i chodniki. Drogi budowane są współcześnie z uwzględnieniem zjazdów dla niepełnosprawnych. Ich typowa wysokość to często kilka centymetrów od podłoża, co dla wózka inwalidzkiego może być trudne do pokonania. Również mnogość występowania schodów i brak wind w budynkach sprawia, że niepełnosprawni nie mają dostępu do wszystkich miejsc do których chcą lub potrzebują się dostać.

 

Stosowanie odpowiednich rozwiązań dla niepełnosprawnych

Współcześnie bariery architektoniczne wciąż powstają. Najczęściej jest to celowa oszczędność inwestorów, którzy uznają, że osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich skorzystają sporadycznie z danej przestrzeni i budynku, a montaż windy osobowej czy podestu dla niepełnosprawnych to kosztowny wydatek. Jest to kardynalny błąd i jawna dyskryminacja. Prawdą jest, że osoby niepełnosprawne ruchowo należą do mniejszości w społeczeństwie, nie powinno to jednak oznaczać, że ich potrzeby w przestrzeni publicznej mogą być ignorowane.

W co wyposażać miejsc publiczne i budynki państwowe?

Ważnym elementem wyposażenia budynków państwowych będą odpowiednie podjazdy dla niepełnosprawnych oraz windy w budynkach wielokondygnacyjnych.

Windy schodowe – na pewno od razu zastanawiamy się nad ich ceną. Sądzimy, że na takie artykuły musimy przeznaczyć ogromną ilość pieniędzy. Na szczęście nie musi tak być zawsze.

znak miejsce dla osób na wózkachWszystko zależy od tego, co nas tak naprawdę interesuje. Jeśli potrzebne nam są windy schodowe dla dzieci, wcale nie muszą być one bardzo nowoczesne. Dzięki temu zapłacimy za nie dużo mniej. Oczywiście cena jest bezpośrednio związana z parametrami technicznymi danej windy. Powinniśmy więc zastanowić się na początku, jak nowoczesna musi być nasza winda. Dzięki temu zawęzimy sobie pole poszukiwań i ułatwimy sobie podjęcie ostatecznej decyzji. Pamiętajmy również, że windy schodowe cena jest związana także z innymi parametrami.
„W końcu naszą windę będziemy musieli w jakiś sposób przewieźć do domu. A niektóre firmy zaoferują nam taką usługę. Warto z tego skorzystać. Być może przez to za windę zapłacimy nieco więcej pieniędzy, ale ułatwimy sobie jej przetransportowanie. A to na pewno pomoże nam w wyposażeniu całego domu.” – mówi Magda Wasilewska, matka dziecka chcąca wyposażyć swoje lokum w odpowiedni sprzęt.

Przeczytaj również: http://www.iwoman.pl/na-serio/reportaze-i-wywiady/gdy;urodzila;sie;ola;ich;dom;opustoszal;niepelnosprawne;dziecko;to;proba;malzenstwa;ta;dwojka;wyszla;jednak;na;prosta;i;jeszcze;zrobila;na;tym;biznes,153,0,1164953.html

Chcąc zainwestować w odpowiednie urządzania warto zawsze zwracać się w pierwszej kolejności do firm zajmujących się montażem urządzeń wspierających niepełnosprawnych. Koszty instalacji zwykle ustalane są indywidualnie, w zależności od miejsca, jego charakterystyki, wysokości jaką ma pokonać osoba poruszająca się na wózku. Więcej informacji znaleźć można na stronach: http://www.platformy-przyschodowe.pl – winda schodowa ; http://www.liftplus.pl/winda-schodowa-acorn-in-tor-prosty ; http://www.miroslawbar.pl/index.php/26-blog-strona-startowa/34-winda-schodowa ;

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *