Windy dla niepełnosprawnych w ośrodkach rehabilitacyjnych

20 Sty 2017 admin

centrum rehabilitacyjneWindy dla niepełnosprawnych cieszą się obecnie bardzo dużym powodzeniem jak i jednocześnie można je zauważyć w coraz większej ilości miejsc. Zastosowanie windy dla niepełnosprawnych w ośrodkach rehabilitacyjnych jest coraz bardziej zauważalne i jest to element, w którym można powiedzieć, że ośrodki wychodzą na przeciw panującym wymaganiom. Każda osoba niepełnosprawna ruchowo chce i stara się być jak najbardziej samodzielna w życiu codziennym. Jednocześnie, aby zachować jak najlepszy stan swojego zdrowia musi uczęszczać na różnego rodzaju rehabilitacje.

Windy dla niepełnosprawnych to samodzielność w dotarciu na rehabilitacje

W momencie, gdy wejście do ośrodka rehabilitacyjnego jest utrudnione – nie ma windy, a są schody – musi prosić o pomoc osoby drugie. Jest to w pewien sposób zabranie tej samodzielności osobie niepełnosprawnej poprzez angażowanie innych osób do swoich spraw. Windy jak i platformy schodowe są doskonałym rozwiązaniem i pomocą.

wnętrze centrum rehabilitacyjnego
W ośrodkach rehabilitacji oraz obiektach szpitalnych udogodnienia dla niepełnosprawnych to podstawa. Obiekty tego typu zawsze otrzymują dofinansowanie na zakup windy dla niepełnosprawnych. Fot: Katalog Flickr

Ceny i warunki montażu wind

Przy decyzji o montażu windy bardzo duże znaczenie mają ceny montażu i obowiązki prawne administratora obiektu. Publiczne ośrodki rehabilitacyjne są miejscami ogólnodostępnymi, a prawo mówi o tym, że każdy administrator musi zapewnić do nich swobodny dostęp. Dlatego też windy jak i platformy rozwiązują ten problem w przypadku osób poruszających się na wózkach. Ceny są bardzo zróżnicowane i koszt samej windy nie jest bardzo wysoki. W starszych budynkach natomiast bardzo wysokie są koszty przygotowania budynku do montażu. Koszty te można zniwelować różnego rodzaju dofinansowaniami jak i pomocą pojedynczych sponsorów. Zawsze istnieje rozwiązanie, a coraz częściej spotykane windy dla niepełnosprawnych w budynkach udowadnia, że społeczeństwo dorosło do traktowania tego problemu na poważnie, jest to jednak pierwszy krok, a jak pisze na swojej stronie dostawca tego typu wind:

Najważniejszą sprawą, o której zdajemy się często zapominać, nie jest wcale zmiana infrastruktury, obniżanie chodników, niwelowanie progów i montowanie wind czy platform umożliwiających pokonanie pięter. To oczywiście ważne i w oczywisty sposób potrzebny, ale najlepszym kluczem do prawdziwych zmian jest zmiana sposobu myślenia. – http://www.platformy-przyschodowe.pl/windy-dla-niepelnosprawnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *